Ndërlidhjet

PRISHTINË


Gjashtë policë të Kombeve të Bashkuara janë sulmuar dhe janë rrahur dje nga një turrmë e serbëve në veri të Kosovës.
Zëdhënësi i policisë Barry Fletcher tha se policët, që kishin qenë jashtë detyrës, ishin rrahur me shkopinj, shishe të thyera dhe gurë, rrugës për në shtëpitë e tyre në Mitrovicë.
XS
SM
MD
LG