Ndërlidhjet

MOSKË


Marrëdhëniet midis Rusisë dhe Izraelit zhvillohen në kahje pozitive, tha presidenti Vladimir Putin pas takimit me kryeministrin izraelit Ariel Sharon.
“Ne e dënojmë çfarëdo forme të terrorizmit, por njëkohësisht e mirëpresim vendimin për tërheqjen e bllokadës nga selia e Yasser Arafatit”, tha Putin.
XS
SM
MD
LG