Ndërlidhjet

ANKARA


Zëvendës kryeministri irakian, Tareq Aziz ka deklaruar se Bagdadi kundërshton çfarëdo rezolute të re të Kombeve të Bashkuara për inspektimin e armëve dhe tha se propozimi i Shteteve të Bashkuara për rezolutë të re është i “papranueshëm”.
Tareq Aziz tha gjatë vizitës në Turqi se “Rezolutat egzistuese të Këshillit të Sigurimit për inspektimin janë valide dhe të mjaftueshme që inspektorët të kyrejnë perfekt punën e tyre”
XS
SM
MD
LG