Ndërlidhjet

MOSKË


Forcat ruse po bombardojnë rajonin rreth kufirit midis Ingushetisë dhe Çeçenisë për t,i nxjerrë së andejmi anëtarët e mbetur të një grupi separatistësh çeçenë, të cilët zhvilluan një betejë të madhe me forcat federale javën e kaluar, njoftohet nga Moska.
Zyrtarët e armatës ruse thonë se operacioni mundë të kompletohet deri nga fundi i javës.
XS
SM
MD
LG