Ndërlidhjet

ROMË


Në një varg operacionesh anembanë Evropës, policia ka arrestuar 80 persona nën akuzën se janë të ndërlikuar në trafikun me imigrantë ilegalë, kryesisht nga Evropa Lindëre në ate Perëndimore.
Policia italiane tha se në këto operacione, të prira nga Policia ndërkombëtare evropiane, Europol, kanë marrë pjesë disa vende evropiane, si edhe Rusia,Ukraina dhe Bellorusia.
XS
SM
MD
LG