Ndërlidhjet

BERLIN


Gjermania shënon 12 vjetorin e ribashkimit. Presidenti, Johanes Rau, kancelari Gerhard Schroder dhe përfaqësues të tjerë të jetës politike ndoqën meshën e mbajtur në katedralen kryesore të Berlinit.
Në fjalën e tij, Johanes Rau, falenderoi qytetarët e lindjes për vendosjen e lirisë dhe demokracisë.
Presidenti Bush ka dërguar telegram urimi me këtë rast.
XS
SM
MD
LG