Ndërlidhjet

SEUL


I dërguari special i Shteteve të Bashkuara, Xhejms Keli, ka mbërritur në Phenian, ku do të mbajë takime të nivelit të lartë me zyrtarë koreano-veriorë, pas dy vjet shkëputje.
Xhejms Keli, nënsekretar i Shtetit për çështjet e Azisë Lindore dhe Paqësorit, pritet të trajtojë shqetësimet e Shteteve të Bashkuara lidhur me planin e supozuar të Phenianit për zhvillimin dhe eksportimin e raketave, programin e bllokuar bërthamor si dhe të drejtat e njeriut.
XS
SM
MD
LG