Ndërlidhjet

BEOGRAD


Vojisllav Sheshel, udhëheqësi ultra-nacionalist serb, ka ftuar zgjedhësit të bojkotojnë raundin e dytë të votimeve për president të Serbisë.
Balotazhi zhvillohet më 13 tetor mes presidentit aktual jugosllav, Vojisllav Koshtunica dhe zëvendës-kryeministrit serb, Miroljub Llabus.
Sheshel, i cili në garë renditet i treti edhe me ndihmën e serbëve të Kosovës, njoftoi gjatë një konference për shtyp në Beograd se Partia Radikale Serbe që ai kryeson, ka vendosur t’i bojkotojë votimet.
XS
SM
MD
LG