Ndërlidhjet

UASHINGTON


Aeroplanët amerikanë dhe britanikë, që kontrollojnë zonën e ndalim-fluturimit kanë goditur një qendër të mbrojtjes ajrore irakene.
Zonat e ndalim –fluturimit, të cilat nuk pranohen nga Bagdati, janë ngritur për të mbrojtur popullsinë kurde dhe myslimanët Shit, nga sulmet e mundshme të regjimit të Sadam Hyseinit.
XS
SM
MD
LG