Ndërlidhjet

ANKARA


Një gjykatë turke ka hequr dënimin me vdekje për udhëheqësin e kurdëve Abdullah Oçalan, i cili është arrestuar më 1999.
Dënimi i Oçalanit është shndërruar në dënim me burg të përjetshëm, dhe është rezultat i heqjes së dënimit me vdekje në Turqi.
XS
SM
MD
LG