Ndërlidhjet

BEOGRAD


Shtetet e Bashkuara i kanë falur Jugosllavisë 350 milionë dollarë apo 66 për qind të borxhit që Beogradi i kishte Uashingtonit.
Kjo është konkluduar përmes një marrëveshje të nënshkruar sot mes ambasadorit amerikan në Jugosllavi, Uilliam Montgomery, dhe ministrit të jashtëm, Goran Svilanoviç.
XS
SM
MD
LG