Ndërlidhjet

TIRANË


Pas një urdhëri të Prokurorisë së Shqipërisë, sonte në orët e vona, u arrestuan zëvendës ministri i rendit publik, Bujar Hinçi, drejtori i rendit Veli Miftari dhe zyrtari i lartë i ministrisë, Arben Prifti. Lajmi, i cili u mor nga burime të prokurorisë është transmetuar edhe nga mediat lokale në Tiranë. Arrestimet janë bërë lidhur me dyshime për keqpërdorime me tenderin për pasaporta. Vlerësohet se ishte shkaktuar një dëm prej 2.8 milionë dollarë.
XS
SM
MD
LG