Ndërlidhjet

BRUKSEL


Gjatë javës së ardhshme Komisioni Evropian do ti rekomandoj 10 shtete kandidate për tu pranuar në bashkimin Evropian në vitin 2004, kanë bërë të ditur burime nga Bashkimi Evropian. Këto vende janë Polonia, Hungaria, Çekia, Sllovakia, Lituania, Letonia, Estonia, Sllovenia, Qiproja dhe Malta. Sipas këtyre burimeve nuk do të propozohet ndonjë datë e mundshme për fillimin e bisedimeve për pranimin e Turqisë.
XS
SM
MD
LG