Ndërlidhjet

UASHINGTON


Iraku ndërton në mënyrë sekrete armët e ndaluara kimike dhe biologjike, me raketa për lëvrimin e tyre, në kundërshtim me rezolutat e Kombeve të Bashkuara, thuhet në një raport të publikuar nga Shërbimi Qendror Amerikan i Zbulimit.
Drejtori i CIA-s, George Tenet thotë se Bagdadi gjithashtu mundë të ndërtojë armë bërthamore brenda një viti, nëse futë në dorë material të mjaftueshëm çarës nga jashtë.
XS
SM
MD
LG