Ndërlidhjet

UASHINGTON


Kryeinspektori i Kombeve të Bashkuara për armatimin, Hans Blix ka deklaruar se inspketimi në Irak duhet të presë aksionin e Këshillit të Sigurimit për rezolutë të re që do të përcaktonte kushtet e gjurmimit të armëve në ate vend.
Blix i ka bërë këto komente pas takimit në Uashington me sekretarin amerikan të shtetit, Colin Powell dhe zyrtarët tjerë më të lartë të Shteteve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG