Ndërlidhjet

ANKARA


Shtetet e Bashkuara kanë kërkuar leje formale nga Turqia për të vendosur më shumë avionë ushtarakë dhe t,i shfrytëzojë bazat e saja ajrore për operacione të mundëshme ushtarake kundër Irakut, raporton televizioni privat turk NTV.
Mirëpo, kryeministri Bulent Ecevit më vonë i ka demantuar këto raporte dhe ka thënë se nuk ka kërkesë lidhur me bazat.
XS
SM
MD
LG