Ndërlidhjet

SEUL


I dërguari special i Shteteve të Bashkuara,James Kelly deklaroi se bisedimet që kishte në Korenë Veriore ishin të “sinqerta dhe të dobishme” dhe i ka thënë Fenianit se mundë të përmirësohen marrëdhënjet bilaterale nëse i shqyrton brengat amerikane lidhur me sigurinë dhe të drejtat e njeriut.
Kelly është zyrtari më i lartë amerikan që vizitoi Korenë Veriore që kur presidenti George Bush e quajti ate vend pjesë të “boshtit të së keqes” bashkë me Irakun dhe Iranin.
XS
SM
MD
LG