Ndërlidhjet

BAGRAM/AFGANISTAN


Armata amerikane në Afganistan njoftonë se një helikopter i saj është sulmuar me të shtëna nga toka nga persona të paidentifikuar me ç,rast është plagosur lehtë një ushtar amerikan dhe është vrarë një afgan kur helikopteri ktheu zjarrin.
Zëdhënësi i Armatës, koloneli Roger King thotë se incidenti ka ndodhur afër Kandaharit dhe është dëmtuar lehtë helikopteri, por ka qenë në gjendje të kthehet në bazën e tij në Bagram.
XS
SM
MD
LG