Ndërlidhjet

DUSHANBE


Liderët e vendeve të Azisë Qendrore diskutuan çështje nga fusha e sigurisë, transportit dhe energjisë ditën e parë të samitit në kryeqytetin e Taxhikistanit dhe u zotuan të bashkëpunojnë për sigurimin e stabilitetit në rajon.
Presidenti i Uzbekistanit, Islam Karimov citohet të ketë thënë se Shtetet e Bashkuara duhet të mbajnë praninë në Azinë Qendrore sa gjatë do të jetë e nevojëshme për sigurimin e stabilitetit në rajon.
XS
SM
MD
LG