Ndërlidhjet

KABUL


Autoritetet e Afganistanit thonë se “armiqët e paqës, stabilitetit dhe zhvillimit kulturor” kanë djegur tre shkolla në provincën jugore të Zabulit dhe kanë arrestuar 30 persona, por nuk dhanë identitetin e tyre
Nga fillimi i javës, Shtetet e Bashkuara njoftuan se po hetojnë raportet se një shkollë e vajzave ishte djegur në provincën veriore Sar-i-Pul të Afganistanit.
XS
SM
MD
LG