Ndërlidhjet

RAMALLAH


Ushtarët izraelitë kanë bastisur zyrat e gazetës private palestineze, “Al Ayyan” që konsiderohet e afërt me Autoritetin palestinez dhe kanë konfiskuar dokumentet.
Ndërkaq, afër Nablusit është vrarë një palestinez gjatë zënkës me kolonë izraelitë duke mbledhur ullinj, por dëshmitarë thonë se mundë të ishin përzier edhe trupat izraelite.
Yaser Arafat, nga ana e tij ka nënshkruar ligj të ri me të cilin e shpall Jerusalemin si kryeqytet të shtetit të ardhëshëlm palestinez.
XS
SM
MD
LG