Ndërlidhjet

KABUL


Misioni ushtarak i prirë nga Shtetet e Bashkuara që filloi një vit më parë në Afganistan duhet të vazhdojë, ka thënë ministri i Jashtëm afgan, Abdullah Abdullah, duke shtuar se nuk mund të jepet ndonjë itinerer për tërheqien e trupave amerikane, të cilat e ndihmojnë qeverinë e presidentit Hamid Karzai.
Mbi 10 mijë trupa të Shteteve të Bashkuara dhe ndërkombëtare janë stacionuar në Afganistan duke vazhduar përndjekjen e luftëtarëve al kaidas dhe talibanë, krahas 5000 ushtarëve të ISAF-it në Kabul.
XS
SM
MD
LG