Ndërlidhjet

PRISHTINË


Rada Trajkoviq, shefe e grupit parlamanetar “Kthimi” në Kuvendin e Kosovës, ka paralajmëruar mbajtjen e një takimi të liderëve të serbëve të Kosovës gjatë dy ditëve të ardhëshme ku do të diksutohet për zgjedhjet e ardhëshme vendore dhe për planin e kryeadministratorit Michael Steiner për integrimin e Mitrovicës.
Rada Trajkoviq ka thënë gjithashtu se nga ai takim do tu bëhet thirrje serbëve të Kosovës që të votojnë në rundin e dytë, siç ka thënë, për njërin nga dy kandidatët demokratë për president të Srebisë.
XS
SM
MD
LG