Ndërlidhjet

STOKHOLM


Tre shkencëtarë, një amerikan dhe dy britanikë, kanë marrë sot çmimin Nobel për mjeksi, lidhur me punën e tyre në rregulloren gjenetike për zhvillimin e organeve.
Nesër pritet të shpallen fituesit e këtij çmimi në fushën e fizikës, kurse të mërkurën në kimi dhe ekonomi.
Fituesit e çmimit Nobel në letërsi dhe për paqen do të ndahen të enjten dhe të premten e ardhshme.
Për herë të parë çmimi Nobel u dha në vitin 1901.
XS
SM
MD
LG