Ndërlidhjet

MOSKË


Takimi mes udhëheqësve të vendeve të dala nga ish Bashkimi Sovjetik është përqëndruar në diskutimin e luftës kundër terrorizmit, krimit të organizuar dhe trafikut të narkotikëve.
Gjatë këtij takimi presidenti rus, Vladimir Putin, është takuar dhe me presidentin e Gjeorgjisë, Eduard Shevarnaxe, ku është diskutuar gjendja në grykën e Pankizit dhe aktivitetet e e rebelëve çeçenë atje.
Putin ka thënë se nëse zbatohen marrëveshjet e arritura nuk do të jenë të nevojshme sulmet ajrore.
XS
SM
MD
LG