Ndërlidhjet

SHKUP


Autoritetet e Maqedonisë liruan sot Sadullah Durakun, anëtar i kryesisë qëndrore të Partisë së Bashkimit Demokratik për Integrime dhe ish komandant i UÇK-së në zonën e Likovës.
Sipas burimeve zyrtare maqedonase Duraku ishte akuzuar për krime lufte.
Drejtues të partisë së tij kanë theksuar se për akuza të tilla është e autorizuar vetëm Gjykata Ndërkombëtare e Hagës.
XS
SM
MD
LG