Ndërlidhjet

PRISHTINË


Shefi i zyrës së Kanadasë në Prishtinë, Shon Barber, pas takimit të sotëm me kryeministrin Bajram Rexhepi, tha se Kandaja ka investuar deri tani në Kosovë 90 milionë dollarë dhe do të vazhdoj të ndihmojë dhe në të ardhmen.
Njëhereësh u kumtua se Rexhepi do vizitojë Kandanë më 17 të këtij muaji, kohë kur mbahet dhe takimi i G-8. Me përfaqësues të këtyre vendeve pritet të takohet dhe kryeministri kosovar.
XS
SM
MD
LG