Ndërlidhjet

GAZA


Policët palestinezë kanë goditur për vdekje 2 anëtarë të lëvizjes radikale Hamas, në përplasje me ta në qytetin e Gazës.
Incidenti filloi, ndërsa policia palestineze arrestoi një anëtar të Hamasit.
Ky i fundit akuzohej për rrëmbimin, torturimin dhe vrasjen e shefit të policisë palestineze, Rajeh Lehya.
XS
SM
MD
LG