Ndërlidhjet

LONDËR


Kryeministri britanik, Tony Blair deklaroi se Ai dhe presidenti i Shtetetve të Bashkuara, George Bush ndajnë të njejtat pikëpamje lidhur me Irakun dhe për kërcënimin që paraqet ai vend.
Bler tha se Uashingtoni dhe Londra duan që Kombet e Bashkuara t,ia bëjnë të qartë Irakut vendosmërinë e tyre se duhet të heq dorë nga çafrëdo armësh kimike, biologjike apo bërthamore.
XS
SM
MD
LG