Ndërlidhjet

BAGDAD


Iraku shpreson se Shtetet e Bashkuara nuk do të ndërmarrin sulm kundër tij, por nëse ndodh kjo përgjigja do të jetë “e fortë dhe e vendosur”, thanë zyrtarët në Bagdad.
“Nëse Amerika ndërmerr sulm kundër vendit tonë, përgjigja do të jetë e fortë dhe e vendosur dhe do t,u japim një mësim të pashembëllt, por shpresojmë se ata nuk do të ndërmarrtin sulm”, tha Samir al Najim, zyrtari i lartë i Partisë Baath në pushtet.
XS
SM
MD
LG