Ndërlidhjet

KUVAJT


Zyrtarët e Kuvajtit thanë se dy perona të paidentifikuar u vranë me armë zjarri kurse dy nga pesroneli ushtarak amerikan u plagosën gjatë stërvitjeve të përbashkëta ushtarake amerikano-kuvajtiane në Kuvajt.
Zëdhënësi i ministrisë së Mbrojtjes, Ahmed al-Rahmani tha se “incidenti” ka ndodhur tek ishujt Failaka dhe janë ndërmarrë hetime, por nuk dha emrat as kombësinë e të vrarëve.
Uashingtoni njoftoi se këto stërvitje janë rutinore dhe nuk ndërlidhen me ndonjë aksion të mundëshëm ushtarak kundër Irakut.
XS
SM
MD
LG