Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kryeministri Izraelit lavdëroi armatën për sulmin e djeshëm që la 14 palestinezë të vrarë dhe mbi 100 të plagosur, duke shfaqur keqardhje për civilët e vrarë dhe plagosur.
“Shfaqa keqardhjen time për vrasjen e disa civilëve, por shumica e të vrarëve në Gaza ishin terroristë”, tha kryeministri Sharon.
Ai ka thënë më tej se Izraeli ka të drejtën e vetëmbrojtjes dhe ka paraljamëruar edhe aksione tjera.
XS
SM
MD
LG