Ndërlidhjet

KAN JUNIS/BREZI I GAZËS


Kombet e Bashkuara, Shtetet e Bashkuara, Rusia, dhe Bashkimi Evropian kritikuan Izraelin për sulmin e djeshëm në Brezin e Gazës.
Në komunikatën e sekretarit të përgjithshëm të OKB-së, Kofi Annan thuhet se aksionet e tilla nuk kanë arësyetim legal apo moral dhe mundë të shkallëzojnë edhe më tej dhunën.
XS
SM
MD
LG