Ndërlidhjet

STOKHOLM


Dy shkencëtarë amerikanë, Raymond Davis e Riccardo Cicconi dhe japonezi, Masatoshi Koshiba janë fitues të çmimit Nobël për fizikë.
Akademia Mbretërore Suedeze e Shkencave thotë se ata u shpërblyen për hulumtime pioniere në astrofizikë që çuan tek zbulimi i burimit të rrezeve kozmike X, që ka ndryshyar pikëpamjen ndaj Gjithësisë.
XS
SM
MD
LG