Ndërlidhjet

UASHINGTON


Kongresi i Shteteve të Bashkuara ka filluar debatin për një rezolutë që do të autorizonte presidentin George Bush që të shfrytëzojë forcën ushtarake që të çarmatosë Irakun nga armët për zhdukje në masë.
Dhoma e përfaqësuesve dhe Senati bashkërisht shpresojnë të përfundojnë debatin deri të enjten mbrëma.
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush u tha mbrëmë amerikanëve se bota nuk mundë të presë më gjatë për ta detyruar Irakun që të pastrohet nga armët për zhdukje në masë.
XS
SM
MD
LG