Ndërlidhjet

KAIRO


Sekretari i jashtëm britanik, Jack Straw, gjatë vizitës në Kajro tha se duhet bërë të gjitha përpjekjet për të çarmatosur paqësisht Irakun nga armët e tij kimike, biologjike apo bërthamorte, poqese kjo është e mundëshme.
“Lidhur me Irakun ne ishim të një mendimi për nevojën që ta zgjidhim çështjen me mjete paqësore, nëse kjo është fare e mundëshme”, deklaroi Straw pas takimit me presidentin Hosni Mubarak dhe ministrin e Jashtëm, Ahmad Maher.
XS
SM
MD
LG