Ndërlidhjet

DAMASK


Zëvendës kryeministri irakian, Tareq Aziz thotë se asnjë vend arab nuk mundë të presë që të shpëtojë i paprekur nga një sulm i Shteteve të bashkuara kundër Irakut, bile edhe nëse do të bashkëpunonte me Uashingtonin në një fushatë të tillë.
Aziz ka deklaruar në një konferencë arabe në Damask se madje edhe vendet, siç është shprehur “që bëjnë deklarata të bukura dhe i ofrojnë baza” Uashingtonit do të detyrohen që ti nënshtrohen Shteteve të Bashkuara dhe “Zionismit” pas sulmit.
XS
SM
MD
LG