Ndërlidhjet

STOKHOLM


Tre shkencëtarë, një amerikan , një japonez dhe një zviceran janë laureatë të çmimit të sivjemë Nobël për kimi, njofton Akademia Mbretërore Suedeze e Shkencave.
Ata u shpërblyen me çmimin Nobël për pnën e tyre lidhur me proteinet që ka ndihmuar shumë për të kuptuar proceset jetësore.
XS
SM
MD
LG