Ndërlidhjet

UASHINGTON


Pentagoni thotë se kishte bërë testime të armëve kimike dhe bilogjike në truallin amerikan gjatë periudhës së Luftës së Ftohtë.
Në dokumentet e publikuara sot nga Pentagoni thuhet se këto testime ishin bërë nga vitet e herëshme të 1960,dhe ishin ndërprerë para tre dekadave.
XS
SM
MD
LG