Ndërlidhjet

VLLADIKAUKAZ


Gjenerali Vladimir Chirkin thotë se është eliminuar grupi i guerrilëve çeçenë të cilët u vërjetën në 26 shtator nga forcat ruse duke hapur rrugën për në Çeçeni nëprmjetë Ingushetisë.
Chirkin tha se gjatë operacionit 21 ushtraë rus u vranë, 25 u plagosën dhe se guerrilët çeçenë kishin rreth 70 viktima e 8 të zënë rob.
XS
SM
MD
LG