Ndërlidhjet

PRISHTINË


Gjykaci ndërkombëtar e ka akuzuar liderin e serbëve të Mitrovicës, Millan Ivanoviq për udhëheqie me demostratat e dhunëshme po në ate qytet gjatë muajit prill dhe pas dëgjimit e ka liruar me kaucion, njofton shefi i Departamentit të Drejtsisë në Kosovë, Clint Williamson.
Nëse gjendet fajtor, Ivanoviq mund të dënohet me mbi 10 vjetë burgim, ka thënë zyrtari.
XS
SM
MD
LG