Ndërlidhjet

BAGDAD


Iraku ka ftuar Shtetet e Bashkuara që të inspektojnë lokacione për të cilat Uashingtoni dyshon se Iraku i shfrytëzonë për prodhimin e armëve për zhdukje në masë.
“Konfirmojë se ne nuk kemi armë për zhdukje në masë dhe nuk kemi synime për prodhimin e tyre”, ka thënë në një konferencë në Bagdad
ministri përgjegjës për programet irakiane të armatimit, Abdul Tawab Haweish.
XS
SM
MD
LG