Ndërlidhjet

UASHINGTON


Aviacioni amerikan dhe britanik ka sulmuar sërish një sistem irakian të mbrojtjes kundër-ajrore në portin jugor të Basrës, sepse avionët ishin gjuajtuar nga toka derisa patrollonin zonën e fluturimeve të ndaluar.
Po në ate zonë afër Tallil-it aviacioni aleat ka sulmuar edhe një bateri raketore të mbrojtje ajrore.
XS
SM
MD
LG