Ndërlidhjet

JERUSALEM


Një bombardues vetëvrasës hodhi veten në ajër në një stacion autobusi në Tel Aviv duke lënë të vdekur një grua dhe pesë vetë të plagosur.
Ndërkaq , trupat izraelite kanë arrestuar 70 palestinezë në Bregun Perëndimor gjatë një operacioni që thuhet se kishte qëllim goditjen e infrastrukturës së grupit militant, Hamas.
XS
SM
MD
LG