Ndërlidhjet

PEJË


Policia e Kombeve të Bashkuara dhe paqëruajtësit e NATO-s që përcillnin një grup pleqësh serbë që të marrin pensionin në Pejë, janë sulmuar me gurë dhe koktej Mollotov nga një masë prej afro 600 shqiptarësh.
Policia dhe trupat e KFOR-it janë përgjigjur duhe shkrepur gas-lotësjellës, dhe kishte arritur edhe një njësit special i policisë si përforcim për shpërndarjen e masës.
Zëdhënësi Andrea Angeli tha se disa policë janë lënduar lehtë dhe janë dëmtuar dy automjete policore.
XS
SM
MD
LG