Ndërlidhjet

VLADIKAUKAZ


Luftimet që janë zhvilluar prej dje në Çeçeni kanë lënë të vrarë 8 ushtarë rus ,tre policë çeçenë dhe 15 guerrilë çeçenë.
Një zyrtar i administratës pro-ruse në çeçeni ka thënë se guerrilet çeçenë kanë sulmuar 16 herë pozicionet ruse në harkun e fundit kohor.
Njëherit zyrtarët rusë njoftojnë se nga një shpërthim në objektin e policisë në Grozni janë vrarë 9 persona, 12 janë shtrirë në spital kurse disa të tjerë ndodhen nën gërmadha.
XS
SM
MD
LG