Ndërlidhjet

MOSKË


Disa mijëra komunistë rus, të udhëhequr nga shefi i partisë, Genady Zyuganov demostruan para Kremlinit, duke bërë thirrje për dorëheqien e qeverisë.
Demostruesve u foli vetë Zuganov duke kërkuar dorëheqien e qeverisë që ai e quajti “jo-kompetente dhe antipopullore”.
XS
SM
MD
LG