Ndërlidhjet

UASHINGTON


Kongresi amerikan i ka dhënë presidentit, George Bush, fuqinë ligjore për të ndërmarrë sulmet e mundshme ushtarake kundër Irakut. Sulme që synojnë çarmatimin e Bagdatit dhe mundësinë e rrëzimit të Sadam Hyseinit nga pushteti.
Shumica e kongresmenëve, në Dhomën e përfaqësuesve dhe në Senat, republikanë e demokratë, kanë votuar pro rezolutës në fjalë.
XS
SM
MD
LG