Ndërlidhjet

NIKOZI


Turqia dhe zyrtarët e Qipros turke kanë shprehur shqetësimin se futja në Bashkimin Evropian e Qipros greke do ta ndajë përfundimisht ishullin.
Ministri i jashtëm turk, Sukru Sina Gurel, ka thënë se ky do të jetë një gabim historik që do të prishë barazpeshën mes Turqisë dhe Greqisë në rajon.
XS
SM
MD
LG