Ndërlidhjet

UASHINGTON


Kongresi amerikan, përmes një rezolute të miratuar me shumicë votash, i ka dhënë presidentit, George Bush, fuqinë ligjore për të ndërmarrë sulmet e mundshme ushtarake kundër Irakut. Sulme që synojnë çarmatimin e Bagdatit dhe mundësinë e rrëzimit të Sadam Hyseinit nga pushteti.
XS
SM
MD
LG